ظروف پلاستیکی آشپزخانه با تنوع طرح و رنگ بالا

امروزه پلاستیک نقش بسیاری در زندگی ما بسته است. ظروف پلاستیکی جزوی از همان پلاستیک ها هستند که با رنگ و شکل های متفاوت در آشپزخانه هر خانومی وجود دارد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

ظروف پلاستیکی آشپزخانه با تنوع طرح و رنگ بالا

ظروف پلاستیکی آشپزخانه

ظروف پلاستیکی آشپزخانه اولین چیزی که باشنیدن ظروف پلاستیکی به یادمان می آید مضرات آن برای استفاده از مواد غذایی می باشد. همانطور که در ابتدا گفته شده در آشپز خانه ها تا چشم میچرخد پلاستیک به چشم میخورد. ظروف پلاستیکی از نظر قیمت با جنس های شیشه و پرکس و یا ملامین قیمت کمتری نیز دارد. بطوری که بیشتر مواد غذایی طبخ شده در این نوع ظرف ها جا خوش کرده اند.

بسیاری از محققان معتقدند که پلاستیک با گرما همخوانی خوبی ندارد پس بهتر است از ریختن غذاهای داغ درون ظروف پلاستیکی جدا خودداری شود زیرا گرما غذا با ذرات ریز پلاستیک ترکیب میشود و وارد غذا میشوند و با میل آن غذا سبب بیماری و مشکلاتی در سیستم بدن میشوند.

ریختن غذا های روغنی و چرب در ظروف پلاستیکی هم مضراتی با خود به همراه دارد زیرا پلاستیک ها به تنهایی جنسی براق و روغنی دارند که علاوه بر جذب روغن ،روغن های ساختار خود را به غذا منتقل میکند.

درست است که این ظروف های پلاستیکی با رنگ های پاستیلی و هم چنین تنوع بسیار بالا هر خانومی را وادار به خرید آن میکند اما باید در استفاده درست آن کوشید تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

بهتر است ابتدا پس از خرید ظروف پلاستیکی آن ها را به تمیزی بشویید تا آن بوی پلاستیک آن کاهش یابد و ضد عفونی شود و سپس از آن استفاده شود.

برخی از ظروف پلاستیکی دارای درب های محکم و هم دریچه ای برای هوا موجود درون ظرف طراحی شده اند ، این نوع ظروف برای حمل کردند بسیار آسان هستند زیرا درب های محکم و قفل های اطراف آن برای جلوگیری از ریختن مواد موجود در آن کمک میکند.

از ظروف پلاستیکی میتوان برای مرتب کردن فضای موجود فریزر ها استفاده کرد و از آن ها برای قفسه بندی اقلام خوراکی بکار برد تا فضایی بیشتری در یخچال در اختیار داشته باشید.

بسیاری از نو عروسان ظروف پلاستیکی را در لیست مهم جهیزیه خود جا میدهند و با تنوع رنگی بالایی این ظروف دارد به راحتی با وسایل موجود آشپزخانه خود ست میکنند.

و نکته آخر اینکه تا حد امکان خرید ظروف پلاستیکی راه کاهش دهید و به کارایی آن بسیار دقت کنید، و بدانید که ظروف پلاستیکی به علت ماده های شیمایی که در خود دارد بهتر است به طور مداوم و طولانی مدت استفاده نشوند و ظروف تازه را جایگیزین ظروف پلاستیکی کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.